Na wysokie ceny paliw: Dacia z seryjnym LPG

Wysokie ceny benzyny oraz oleju napędowego, który prawie zrównał się z ceną benzyny, powodują wzrost zainteresowania instalacjami LPG. Założenie instalacji w zakładzie montażu LPG w nowym samochodzie powoduje jednak utratę gwarancji. Stąd wysokie zainteresowanie seryjnymi instalacjami LPG.

Dacia oferuje seryjnie instalacje LPG:

  • Nowe Sandero
  • Dacia Duster
  • Nowa Dacia Logan

Ekonomia i ekologia – nawet 15 pln oszczędności na każde 100 km

Przy obecnych cenach paliwa średni koszt przejechania Dacia Logan z podstawową jednostką napędową i instalacją LPG będzie wynosił około 23 zł. W samochodzie z silnikiem benzynowym będzie to 34 zł. Oszczędność wynosi więc 11 zł na każde 100 km, nawet w przypadku małego silnika 1.2 o mocy 75 KM. W przypadku cięższych modeli, wyposażonych w większe silniki jak Duster 1.6 różnica jest znacznie większa i dochodzi do 15 zł na każde 100 km.

2 thoughts on “Na wysokie ceny paliw: Dacia z seryjnym LPG”

  1. Przy takim niskim spalaniu jak Logan to nie ma sensu całe to LPG. Robiąc 15 kkm rocznie oszczędność raptem 1650 pln rocznie, przegląd droższy, wymiana filtrów gazu, regulacje, problemy i falowania obrotów, zużycie silnika; na krótkich odcinkach instalacje gazowe nie przełączają na LPG – jazda odbywa się na benzynie.
    Sprzedając auto każdy będzie kręcił nosem „auto ma LPG więc jeździło 60 000 km rocznie”.

    LPG jest ok, ale tylko do starych aut, które chroni przed rychłym oddaniem na złom! Gdy koszty paliwa ze względu na starodawny silnik są absurdalne opłaca się założyć LPG, by auto jeszcze trochę pojeździło, jeśli nie łamie się na pół i technicznie nie jest zużyte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *