Octavia 1.4 TSI

Wydawać by się mogło że Octavia – Octavia II generacji waży około 1300 kg – wyposażona w silnik o pojemności jedynie 1390 ccm3 będzie samochodem mało dynamicznym.Nic bardziej mylnego! Octavia 1.4 TSI posiada moc maksymalną 122 KM i bynajmniej nie jest to moc odczuwalna tylko na wysokich obrotach.

Różne są natomiast opinie na temat ekonomiczności tego samochodu. Podczas oszczędnej, płynnej jazdy, powolnego przyśpieszania samochód spala małe ilości paliwa – nawet w mieście zmieści się bez problemu w 9 litrach na 100 km. Jednakże łatwo znaleźć także wiele opinii, że podczas jazdy mniej ekonomicznej spalanie w mieście osiąga nawet 12 litrów.

5 thoughts on “Octavia 1.4 TSI”

  1. jakie są opinie na temat trwałości małego silnika – w końcu to jedynie 1.4 – w tak dużym i ciężkim aucie? Chciałbym kupić taką octavie ale nie szukam samochodu na 2 lata i 20 000 km lecz na znacznie dłużej – jeżdżę dużo, auto będzie na kredyt na przynajmniej 5 lat… więc nie może się zepsuć za mniej niż za 7.

    1. Kredyt / leasing opłaca się tylko jak prowadzisz DG, jak nie prowadzisz to szukaj auta używanego i oszczędzaj na nowsze.

  2. Starsze 1.4 TSI psuło się na potęgę. Zużywał się łańcuch rozrządu i pękały tłoki. Ciekawe jak będzie w Octavii III.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *