Fiat Freemont MultiJet II 16v 140 KM czy 170 KM | Forum Fiat | Forum

Avatar

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Login form protected by Login LockDown.


Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Fiat Freemont MultiJet II 16v 140 KM czy 170 KM
24 lipca 2012
06:15
Avatar
andreijiu
Member
Members
Forum Posts: 5
Member Since:
24 lipca 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Witam

Zamierzam kupić nowego Fiata Freemont. Ten słabszy wychodzi sporo taniej (przykładowo w wersji Urban różnica jest ponad 6000 zł). Zastanawiam się czy warto dopłacać do mocniejszego silnika czy nie odpuścić go sobie pojeździć chwilę serią a potem i tak zrobić chip i uzyskać większą moc? Czy są jakieś fizyczne różnice między tymi dwoma silnikami?

Pozdrawiam

24 lipca 2012
12:15
Avatar
dareq86
Member
Members
Forum Posts: 422
Member Since:
19 lutego 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

dlaczego akuratnie wybierasz ten samochód? Ponad 100 000 zÅ‚ kosztuje dobra wersja a to trochÄ™ kasy na wydanie – sÄ… fajne auta w tej cenie.

24 lipca 2012
12:35
Avatar
andreijiu
Member
Members
Forum Posts: 5
Member Since:
24 lipca 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

dareq86 said

dlaczego akuratnie wybierasz ten samochód? Ponad 100 000 zÅ‚ kosztuje dobra wersja a to trochÄ™ kasy na wydanie – sÄ… fajne auta w tej cenie.

nie chce Cie urazić bo nie wiem czy nie masz dzieci, ale sÄ…dzÄ…c z tego co piszesz i niewielkiego wieku (choć już mÅ‚odzianem nie jesteÅ› ;)) ojcem jeszcze nie jesteÅ›. Ja patrze z punktu widzenia gÅ‚owy rodziny, głównymi zaletami samochodu sÄ… dla mnie przestronność, wiele schowków, wiesz że taki Freemont posiada nawet schowki pod nogami pasażerów z tyÅ‚u? To bardzo praktyczne schowki jak masz maÅ‚e dziecko – można schować różne potrzebne w trasie rzeczy podczas wyjazdu wakacyjnego. Czy wiesz że Freemont posiada tylne siedzenia, które Å‚atwo przerobić na siedzenia dla dzieci? Nie musisz wozić fotelika a jedynie podnosisz do góry część siedzenia. Samochód jest niesamowicie wygodny z tyÅ‚u, można pochylać tylne siedzenia! Dodatkowo duży bagażnik i nieźle radzi sobie w terenie. JeździÅ‚em tym samochodem na jeździe testowej podjechaÅ‚ pod naprawdÄ™ solidne wzniesienie – wiem, wiem w salonach na jazdach z reguÅ‚y tak nie jeżdżą ale moje bliskie relacje z pracownikiem salonu pozwoliÅ‚y mi przetestować ten samochód w terenie. Nie widzÄ™ wiÄ™c potrzeby brania wersji 4×4, bo zapewne wiÄ™cej spali a i tak nie bÄ™dÄ™ z dziećmi i żonÄ… wjeżdżaÅ‚ nie wiadomo w jaki teren.
Tak wiÄ™c samochód jeÅ›li chodzi o jego podstawowe atrybuty i konstrukcjÄ™ jest dla mnie idealny. Dodam jeszcze że to nie jest typowy Fiat ale wÅ‚aÅ›ciwie Dodge. Fiat kupiÅ‚ Dodge – dlatego teraz produkuje takie wypasione modele.
Pytanie tylko o silnik… czy warto dopÅ‚acać do mocniejszego? Czym one siÄ™ techniczne różniÄ…?

7 sierpnia 2012
14:14
Avatar
markowski
Member
Members
Forum Posts: 426
Member Since:
24 lutego 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

NapÄ™d 4×4 nie jest po to żeby wjeżdżać w nie wiadomo jaki teren ale po to żeby dać radÄ™ na Å›liskim. Pustym amerykaÅ„skim pickupem, który czÄ™sto też miaÅ‚ napÄ™d na 1 oÅ› można wjechać prawie wszÄ™dzie jak jest sucho. Problem pojawia siÄ™ w momencie gdy jest Å›nieg lub bÅ‚oto. Dużo pomaga nie tyle napÄ™d 4×4 ale blokada dyferencjaÅ‚u – nawet w zwykÅ‚ej osobówce która ma dyferencjaÅ‚ o zwiÄ™kszonym tarciu wew. a nie blokadÄ™ jeździ siÄ™ o wiele lepiej w zimie.

20 sierpnia 2012
07:17
Avatar
freemont
New Member
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
20 sierpnia 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

andreijiu said

Witam

Zamierzam kupić nowego Fiata Freemont. Ten słabszy wychodzi sporo taniej (przykładowo w wersji Urban różnica jest ponad 6000 zł). Zastanawiam się czy warto dopłacać do mocniejszego silnika czy nie odpuścić go sobie pojeździć chwilę serią a potem i tak zrobić chip i uzyskać większą moc? Czy są jakieś fizyczne różnice między tymi dwoma silnikami?

Jeżdżę na codzieÅ„ Freemontem 2.0 140 KM. JeździÅ‚em w ramach testu Freemontem 2.0 170 KM. Różnica pod nogÄ… niezauważalna w ruchu miejskim. Zapewne w trasie mocniejszym motorem bÄ™dzie siÄ™ lepiej wyprzedzać w górnych obrotach silnika ponieważ on oferuje moment obrotowy 350 Nm od 1700 do 2500 obr., a sÅ‚abszy motor tylko od 1700 – 2000 obr. NastÄ™pnie moment zaczyna pÅ‚asko opadać gdy tymczasem w wersji mocniejszej jest on równy jak napisaÅ‚em wyżej, i dopiero od 2500 obr. opada. Przy 4 tys. obrotów różnica pomiÄ™dzy silnikami wynosi 50 Nm na niekorzyść sÅ‚abszego silnika czyli ok. 15 %. Silniki różniÄ… siÄ™ turbinami. Ze wstÄ™pnych informacji wynika, że ewentualny tuning w przyszÅ‚oÅ›ci doda tyle mocy ile ma seryjny 170 KM i nic wiÄ™cej. JeÅ›li masz do wyboru motor 140 i 170 KM, to pomyÅ›l o mocniejszym motorze w myÅ›l powiedzenia „od przybytku gÅ‚owa nie boli”. Może uda Ci siÄ™ wynegocjować opust o 2-4 tysiÄ…ce i wtedy warto.

Z innych ciekawych informacji. Samochód nadzwyczaj ekonomiczny jak na swojÄ… masÄ™ 2000 kg. Spalanie minimalne w trasie Vmax 90 km/h – 5.0 – 5.2. Zazwyczaj nie bÄ™dziesz przekroczać 6 l (np. przy 3 osobach dorosÅ‚ych, dwóch dzieciach i bagażniku zapakowanym po samÄ… liniÄ™ okien). Przelot na pusto to spalanie na poziomie 5.9, czasem mniej gdyby nie jazda po ekspresówce. Zakorkowane miasto ok. 9.0 9.5 l/100 km. Miasto bez korków ok. 8.0 – 8.5 l/100 km.

Zapraszam do rejestracji na forum poświęconemu w całości Fiatowi Freemont pod adresem freemont.cba.pl
Admin forum Freemont Klub Polska

Forum Timezone: UTC 0

Most Users Ever Online: 123

Currently Online:
3 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

markowski: 426

dareq86: 422

areq86: 166

toyota1983: 56

erard: 28

fajfus: 26

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 2122

Moderators: 0

Admins: 1

Forum Stats:

Groups: 1

Forums: 34

Topics: 882

Posts: 3371

Newest Members:

nabozny22, CesarJaf, klos88, wmltuk, Aaronthymn, PinUz241k

Administrators: admin: 5