Alfa GT 2004 opinie | Alfa Romeo | Forum

Avatar

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Login form protected by Login LockDown.


Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Alfa GT 2004 opinie
12 stycznia 2013
08:31
Avatar
hegli
New Member
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
12 stycznia 2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Co mozecie powiedzieć o Alfa Romeo GT z roku okoÅ‚o 2004 (9 lat). WidziaÅ‚em kiedyÅ› taki samochód na ulicy, bardzo mi siÄ™ spodobaÅ‚, myÅ›laÅ‚em że jest znacznie droższy – cena używanego mnie bardzo pozytywnie zaskoczyÅ‚a. Czy jest szansa kupić takÄ… alfÄ™ i nie dokÅ‚adać do niej dużo? PamiÄ™tam, że w 2009 mój kolega kupiÅ‚ 166 z 2003 roku i niestety ciÄ…gle siÄ™ psuÅ‚ ten samochód, gorzej niż jakby miaÅ‚ z 15 lat :/ Z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… mogÄ™ powiedzieć że mniej psuje siÄ™ Pug 406 niż taka Alfa. Jednak z GT nie miaÅ‚em stycznoÅ›ci. MiaÅ‚ ktoÅ›?

Drugie pytanie to jakie jest realne spalanie motoru JTS (benzyna) przy dynamicznej jeździe? Nie mam na myśli ciągłej jazdy 180 km/h bo takich dróg w Polsce nie mamy, ale po prostu szybka jazda miejsca i poza miastem wyprzedanie tirów.

12 stycznia 2013
11:26
Avatar
markowski
Member
Members
Forum Posts: 426
Member Since:
24 lutego 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Twój kolega miał wiele problemów ze 166 bo zapewne samochód miał duży przebieg. Koszty eksploatacji to sprawa bardzo względna. Utrzymanie takiego auta będzie sporo droższe niż małego auta, podobne do auta klasy średniej. Zawieszenie jest takie jak w 156 więc z przodu po 2 dość drogie wahacze na koło, które zużywają się dość szybko na polskich drogach.

Normalna konsumpcja klasycznego silnika 2.0 to jakieś 13 litrów benzyny w mieście i 8 na trasie. 2.0 JTS to żaden nowoczesny silnik, nie posiada bezpośredniego wtrysku więc właśnie tyle spali. Bez instalacji gazowej koszty paliwa będą wiec również znaczne. Dynamiczna jazda? Sądzę że poniżej 11 litrów średnio miasto/trasa będzie się ciężko zmieścić. Weź pod uwagę że samochód nie jest demonem prędkości i żeby jeździć dynamicznie trzeba dość mocno naciskać pedał gazu.

12 stycznia 2013
12:03
Avatar
areq86
Member
Members
Forum Posts: 166
Member Since:
22 czerwca 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

markowski said
Normalna konsumpcja klasycznego silnika 2.0 to jakieś 13 litrów benzyny w mieście i 8 na trasie. 2.0 JTS to żaden nowoczesny silnik, nie posiada bezpośredniego wtrysku więc właśnie tyle spali.

jak to nie ma bezpoÅ›redniego wtrysku? Wszystkie JTS-y Fiata posiadajÄ… bezpoÅ›redni wtrysk paliwa. Z tego też wzglÄ™du z zaÅ‚ożeniem ew LPG nie bÄ™dzie Å‚atwo (konieczność dotrysków benzyny). NajwiÄ™kszym minusem alfy jest to że psujÄ… siÄ™ pierdoÅ‚y. Np. w GT psujÄ… siÄ™ podnoÅ›niki elektrycznych szyb, wymiana elementu na sprawny używany nie tyle droga jeÅ›li chodzi o części ale roboty dużo. Jak chcesz siÄ™ nauczyć grzebać przy autach to sobie kup takÄ… alfÄ™ 🙂 Kolejna sprawa to 2.0 JTS ma problem taki sam jak 2.0 FSI – osadzanie siÄ™ nagaru na zaworach (pierwsze silniki z bezpoÅ›rednim wtryskiem tak majÄ…).
Kolejna sprawa to sprzęgło dość szybko leci, pompa wspomagania układu kierownicy również lubi wyciąć jakiś numer i się zepsuć.

12 stycznia 2013
13:24
Avatar
markowski
Member
Members
Forum Posts: 426
Member Since:
24 lutego 2012
sp_UserOfflineSmall Offline

przepraszam mój błąd 🙂 Faktycznie bezpośredni wtrysk jest, sądziłem że skoro tak dużo pali to go nie ma

1 lutego 2013
15:47
Avatar
blacharstwopojazdowe
Member
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
1 lutego 2013
sp_UserOfflineSmall Offline

życze powodzenia w poszukiwaniu GT w Polsce, wszystkie jakie widziałem były bite

Forum Timezone: UTC 0

Most Users Ever Online: 123

Currently Online:
4 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

markowski: 426

dareq86: 422

areq86: 166

toyota1983: 56

erard: 28

fajfus: 26

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 2121

Moderators: 0

Admins: 1

Forum Stats:

Groups: 1

Forums: 34

Topics: 881

Posts: 3370

Newest Members:

CesarJaf, klos88, wmltuk, Aaronthymn, PinUz241k, RichardErach

Administrators: admin: 5