W Polsce będą produkowane ATV Polaris

Już w przyszłym roku ruszy w Opolu fabryka quadów. Rocznie fabryka ma produkować aż ćwierć miliona pojazdów. Inwestycja kosztuje 100 mln złotych.Zatrudnienie: początkowo 350, docelowo 500

Początkowo 350 a potem 500 osób ma stanowić załogę nowej fabryki. Pracę znajdą tam pracownicy obsługujący taśmę produkcyjną, lakiernicy, spawacze oraz elektrycy.

Znany amerykański producent w Polsce

Polaris to producent renomowanych ATV, firma znana była początkowo z produkcji skuterów śnieżnych, działa na tym rynku od 1954 roku. Obecnie większość jej produkcji to pojazdy ATV. Obecnie zresztą gąsienice śniegowe występują również jako… akcesorium do quada.

Na forum ATV już trwają dyskusje na temat zarobków w nowej fabryce, wielu z nich chciałoby pracować w fabryce pojazdów, którymi tak bardzo lubią jeździć. Niestety nie znane są nam do tej pory zarobki netto ani brutto w nowej fabryce. Marne szanse również na obniżenie cen quadów opolskiej produkcji. Stworzenie nowej fabryki dla Polaris Industries to ogromny wydatek, który z pewnością będzie musiał się zwrócić. Nowa fabryka w tańszej – pod względem siły roboczej – lokalizacji może się odbić na cenie nowych quadów dopiero za kilka lat.

2 thoughts on “W Polsce będą produkowane ATV Polaris”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *