Aixam JDM Titan

JDM Titan to microcar znanej z produkcji takich samochodów francuskiej firmy Aixam. Samochodem tym można jeździć bez prawa jazdy, gdyż jego prędkość maksymalna została fabrycznie ograniczona do 45 km/h.

Aixam JDM Titan
Aixam JDM Titan

Skrzynia biegów automatyczna jak w skuterze

Kierowca JDM Titan nie musi zmieniać biegów. Przekładnia działa dokładnie tak samo jak w skuterze. Naciskamy gaz i silnik sam się zasprzęgla a biegi zmieniają się bezstopniowo w zależności od obrotów silnika.

Plastikowa karoseria

W tym samochodzie długo będziemy oczekiwać na zewnętrzne oznaki korozji. Karoseria wykonana jest z tworzyw sztucznych. Miejmy nadzieje, że rama będzie porządniejsza niż było to w słynnych niegdyś Trabantach, które również posiadały plastikową karoserię, ale ich metalowa rama bardzo korodowała.

Mistrz ekonomii: 2,5 – 3 l / 100 km

Pojazd legitymuje się bardzo niskim zużyciem paliwa. Średnie zużycie paliwa – nawet w cyklu miejskim – nie przekracza 3 litrów na 100 km.  Jest to więc idealny samochód na zakupy, nawet dla osób które posiadają już dokument uprawniający do kierowania „dorosłym samochodem”.

Tani czy drogi? Oto jest pytanie!?

15 letni Aixam to wydatek rzędu powyżej 5000 zł. Za tyle pieniędzy można kupić również pełnowymiarowe Punto w podobnym wieku. Osoby, które z racji jednak nie posiadają praw jazdy są gotowe zapłacić każdą posiadaną kwotę za posiadanie własnego samochodu.

One thought on “Aixam JDM Titan”

  1. Fajne autko, moi sąsiedzi takiego kupili. Są pełnoletni ale właśnie chodziło o niskie zużycie paliwa. Pensje stoją w miejscu benzyna po 5,4 zł a czynsze 8 razy w górę w ciągu ostatnich 2 lat trzeba na czymś przyoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *