Maxi skuter alternatywą dla samochodu?

W zatłoczonym mieście bardzo dobrą alternatywą dla samochodu może okazać się skuter. Skuter kojarzy się nam z pierdzącym głośnym pojazdem który rusza spod świateł dość powoli robiąc przy tym dużo hałasu a poza miastem lub na drogach po których samochody jadą więcej niż 50 km/h (czyli większości dróg w mieście) barykadującym samochody.
Jazda 50 km/h na godzinę nie jest tak naprawdę ani bezpieczna ani przyjemna. Dużo aut będzie wyprzedzać skuter by jechać choćby 55 km/h, nie mówić już o jeździe choć raz za czas za miastem gdzie prędkość 80 km/h jest niczym jednak nie do ociągnięcia dla małych skuterów zarejestrowanych jako motorowery. Jeśli nie odpowiada nam to wszystko a dodatkowo chcemy większy pojazd niż skuter rozwożący pizze polecam tzw. maxi skuter.

Maxiskutery posiadają wygodne siedzenie, często także dla dwóch osób, czasami pasażer ma nawet dość wygodne oparcie.

2 thoughts on “Maxi skuter alternatywą dla samochodu?”

  1. A moim zdaniem jaki by ten maxi skuter nie był nawet 650 ccm to nie dorówna moto. Mocny motocykl łatwo schodzi w okolice 3 sekund do 100 km/h o to chodzi w motorach a taki skuterek na automacie ile ma do 100 km/h? 5 sekund mają już najszybsze skutery które palą jak samochody a te co palą jeszcze rozsądnie jak na taki sprzęt mają około 10 sekund do paki albo więcej.

  2. Muszę powiedzieć że i ja teraz myślę od tego roku wykorzystać jakiś motor lub maxiskuter w swoim biznesie jako PH. Niestety pali jest drogie, miałem kupić jakieś nowe kombi… ale wiecie co się teraz porobiło z autami z kratką nie odliczę już VAT od całości tylko 60% no i VAT od paliwa też nie odliczę. Dlatego w tym coraz bardziej udręczonym podatkami krajem skuterek staje się coraz lepszą alternatywą – niestety 🙁 Ciężkie czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *