Wtryskiwacze Barracuda

Wtryskiwacze Barracuda to Polskiej produkcji wtryskiwacze LPG stworzone na wzór wtryskiwaczy Keihin – renomowanego japońskiego producenta mi. wtryskiwaczy gazowych oraz gaźników.

Producent

Producentem wtrysków Barracuda jest polska firma Alex, mieszcząca się w miejscowości Kleosin, w powiecie białostockim, w województwie podlaskim. Kleosin z Białymstokiem – polską stolicą LPG dzieli jedynie 7 kilometrów. Dlaczego Białystok jest stolicą gazu w Polsce? Ponieważ tam mieszczą się siedziby firm AC oraz LPGTECH.

Dane techniczne

Króciec na przewód: 6mm
Króciec wylotowy: 6mm
Maksymalna wydajność przy ciśnieniu 1,2 bar: 115±1 [Nl/min]
Średnica dyszy: max 2,8 [mm]
Wydajność: około 45 [KM/cyl] przy dyszy 2,8 mm dla wersji 115; 50 KM/cyl przy dyszy 3,3 mm dla wersji 130
Rezystancja cewki: 1,9 ±5% [Ω]
Czas otwarcia: 1,9 [ms]
Czas zamknięcia: 1,2 [ms]
Maksymalny prąd otwarcia: 4 [A]
Maksymalny prąd przytrzymania: 2 [A]
Ciśnienie pracy: 0,2 – 4,2 [bar]
Maksymalne ciśnienie pracy: 4,5 [bar]
Temperatura pracy: -20  – 120 [°C]
Napięcie zasilania: 6-18 [V]
Gwarancja: 2 lata od daty zakupu lub 100 000 km
Żywotność: > 500 milionów cykli
Gniazdo przyłączeniowe: SuperSeal
Nr Homologacji: E8 67R-01 6407 ; E8 110R-00 6408
Dysza kalibracyjna wkręcona we wtryskiwacz

Trwałość

Producent określa trwałość wtryskiwaczy na 500 milionów cykli albo 100 tyś. km.

Wydajność

Istnieją 2 rodzaje wtryskiwaczy Barracuda:

  • Barracuda Y75 o wydajności przy 1,2 bar: 115±1 [Nl/min], czyli maksymalnie około 45 KM
  • Barracuda Y90 o wydajności przy 1,2 bar: 130±1 [Nl/min], czyli maksymalnie około 50 KM

Wtryskiwacze Barracuda czy Hana

Wtryskiwacze Hana pojawiły się na rynku dużo przed pojawieniem się w sprzedaży „barrakud”. Hana były pierwszymi wtryskiwaczami wzorowanymi na Keihinach. Hany są produkowane w Korei Południowej. Pierwsze Hany były droższe niż obecne. Aktualnie ich cena spadała. Zdaniem wielu monterów instalacji gazowych spadła również ich jakość.

Pojedyncze czy na listwie

Wtryskiwacze Barracuda możemy zamontować jako pojedyncze wtryski, bez listwy wtryskowej. Jest to zalecana forma montażu wtrysków gazowych przez renomowane firmy zajmujące się montażem LPG.

Jaki filtr LPG?

Nierozbieralne wtryskiwacze Barracuda wymagają filtra, zdolnego do odfiltrowania najmniejszych cząsteczek zabrudzeń pojawiających się w gazie LPG. Tradycyjne filtry z wkładem bibułowym nie spełniają tu wystarczająco swojej funkcji. Alex (producent wtryskiwaczy) zaleca stosowanie filtra Ultra 360°. Filtr ten posiada wkład poliestrowy.

UWAGA: Przy montażu filtra Alex Ultra 360° w samochodach o mocy przekraczającej 200 KM pamiętajmy o zastosowaniu filtra z wlotem o średnicy 16 mm! Jeśli nasz samochód legitymuje się mocą ponad 300 KM zastosujmy dwa filtry by uniknąć spadków ciśnienia!

3 thoughts on “Wtryskiwacze Barracuda”

  1. Nazywanie elektrozaworow IV generacji wtryskiwaczami to nieporozumienie. Prawdziwe wtryskiwacze (jak wtryskiwacze benzynowe oraz wtryskiwacze IV generacji) tworza bryze w dolocie gdyz jest wysokocisnieniowy i posiada na koncu specjalna koncowke rozpylajaco.

  2. Wtryskiwacze na pewno warte uwagi. U mnie w Mitsubishi Outlander: 3.0 V6 spalanie natychmiast spadlo z 14,5 na 13 litra LPG przy takim samym stylu jazdy. Stare wtryski to Rail 1Ω. Dodam ze na starych wtryskiwaczach mimo idealnie pokrytych map nonstop mialem check-enginy a nowych wtryskiwaczach nie zapalil mi sie check engine nawet podczas 100 kilometrowej jazdy testowej po ktorej mapy nie byly jeszcze dostrojone (patrzylem na laptopie gazownika, roznicy bylo po 5mm). Takze roznica jakosci kolosalna.

  3. Mi te wtryskiwacze puszczają gaz w kolektor ssący. Od nowości. Nie sprawdzałem dokładnie ale na pewno tak jest bo gdy jeżdżę na bezynie jest ok a reduktor na pewno nic nie przepuszcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *