Toyota Prius II

Prius 2-giej generacji to pierwszy samochód hybrydowy, który jest wymiarami i funkcjonalnością podobny do zwykłego samochodu i odniósł duży sukces handlowy. Toyota Prius II sprzedano na świecie w ilości 1,5 miliona egzemplarzy!

1 na 4000 europejczyków ma Prius-a!!

W Europie sprzedano 167 000 sztuk tego hybrydowego samochodu. Biorąc pod uwagę ludność Europy oznacza to że średnio co 4000-tysięczny europejczyk nabył ten samochód. W średniej wielkości, 100 tysięcznym mieście mamy więc średnio 25 Toyot Prius. Biorąc pod uwagę tempo sprowadzania samochodów z zagranicy do Polski możemy być niedługo świadkiem również znacznego importu Priusa II do Polski.

2 thoughts on “Toyota Prius II”

  1. Toyota jest w czołówce najczęściej sprzedawanych nowych aut za rok 2012. Dwa jej modele są na 1 i 3 miejscu (Auris i Yaris).

  2. Z tymi samochodami hybrydowymi jest jak w domami energooszczednymi. Wszyscy sie zachwycaja jak malo zuzywaja paliwa (w domu na ogrzewanie). Niestety proste mnozenie i wychodzi ze to sie wcale nie oplaca. Bo koszty inwestycyjne sa takie, ze nigdy sie nie zwroca…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *