Ile kosztuje kurs prawa jazdy

Koszt prawa jazdy składa się z:

 • kosztu kursu na prawo jazdy
 • kosztu egzaminu
 • kosztu wyrobienia (dokumentu) prawo jazdy

W przypadku najpopularniejszego prawa jazdy kat B na samochód osobowy kurs kosztuje około 1500 zł, egzamin praktyczny i teoretyczny to razem 170 zł, wyrobienie dokumentu to 100,50 zł. Całkowity koszt najpopularniejszego prawa jazdy to 1770,5 zł… oczywiście w najlepszym przypadku czyli jeśli zdamy za pierwszym razem.

Średnio ludzie zdają za 4 tym razem wiąże się to z dokupieniem dodatkowych godzin i opłaceniem 4-rech egzaminów i koszt ten zbliża się do 3000 zł. Wiele osób wykupuje także dodatkowe godziny przed pierwszym egzaminem. Koszt takiej godziny to około 50 zł.

4 thoughts on “Ile kosztuje kurs prawa jazdy”

 1. Teraz to ta średnia pójdzie w górę jak wprowadzą nowe testy, bo chyba gorzej będzie test zdać niż samą jazdę. Generalnie łatwiej będą mieli ci, którzy grają w zręcznościówki, bo nowe testy na tym polegają – klikaj szybko i jeszcze szybciej. No i ma się zwiększyć pula pytań do 3000.

  1. obecnie wymagane jest 30 godzin praktycznych. paliwo drogie. na kazda godzine spalisz przynajmniej 3 litry (średnio trasa/miasto). Koszt 18 pln. Instruktor zarabia 15 pln / godzina. Razem 33 / h

   699 / 30 = 23,3 pln

   dalej wierzysz w takie oferty?? Dolicz jeszcze zużycie samochodu i lekcje teoretyczne… NIE MA SZANS. Uczciwie licząc 1200 pln to dziś absolutne minimum za które można przeprowadzić kurs PJ bez olewania i oszukiwania kursanta.

 2. Andrzej, wiekszosc samochodow „L” ma LPG a nie ktore CNG… to troche zmienia ceny
  nie w kazdym miescie instruktor zarobi 15 pln, sa miasta gdzie szukaja ludzi za 10 pln

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *