Ile lakiernik bierze za element?

To ile kosztuje malowanie elementu u lakiernika zależy od wielu czynników. Najlepiej malują lakiernicy posiadający komorę lakierniczą. To gwarantuje brak pyłów i śmieci na lakierze i lepiej położony lakier. Koszt takiego malowania zwykle zaczyna się od 400 zł. W tej cenie możemy mieć naprawdę dobrze położony lakier.Najtańsi garażowi lakiernicy malują w około 200-250 zł za element, należy wystrzegać się lakierników za 150 zł którzy zazwyczaj bardzo oszczędzają na materiałach choć oczywiście jeśli ktoś dobrze maluje w tej cenie należy skorzystać z okazji.

Oczywiście duże miasta tj. Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Toruń, Kielce to miasta w których malowanie kosztuje najdrożej. Najkorzystniej wypadają lakiernicy z trochę mniejszych miast. Lakiernicy poza miastami rzadko kiedy są specjalistami – bardzo często zajmują się także innymi naprawami i nie mają specjalnych komór, być może kiedyś w przyszłości się to zmieni jeśli lokalizacja firmy nie będzie taka ważna a standardem będzie istnieje firmy w internecie i taki sposób pozyskiwania klientów.

5 thoughts on “Ile lakiernik bierze za element?”

 1. Brak ASO. ASO bierze około 1000 netto za element ale jakość taka że z czujnikiem grubości powłoki lakierniczej można sprawdzać i jest ok.

 2. same materialy kosztuja 120 pln / element wiec za mniej jak 250 pln na 100% nikt nie pomaluje nawet na wsi w garazu, normalny lakiernik bierze dzis minimum 300 pln

 3. Górnik w państwowej kopalni zarabia na rękę 5000 zł za 18 dni roboczych (bo sa jeszcze urlopy), dodatkowo jeszcze kombinują i nie chodzą do roboty bo boli gardełko itp… nieważne. Dniówka wychodzi 280 zł + wysoka emerytura po 25 latach pracy. Lakiernik jako samozatrudniony dostanie 1000 zł emerytury… jak dostanie, jak dożyje.

  Materiały do przygotowania jednego elementu kosztują około 100 zł. Podatki to około 50% całego zarobku jak ktoś nie oszukuje i 30% jak ktoś „nie płaci podatków”.

  Lakiernik pracujący 8h dziennie jest w stanie zrobić jeden element dziennie.

  Policzmy: (280 + 100) * 1,3 = 494 zł.

  500 zł za element to jest MINIMALNA CENA jaką opłaca się lakiernikowi skasować od elementu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *