Chevrolet Trax

Chevrolet Trax to mały SUV lub jak kto woli crossover łączący cechy samochodu terenowego i kompaktowego. Produkowany od 2013 roku.

Nie jest tani

Pewnie wielu spodziewało się, że Chevrolet zawalczy ceną. Aveo kosztuje niewiele więcej niż Dacia Logan, czyli typowo budżetowy samochód, Chevrolet Cruze walczy mocno w segmencie C. Trax będzie tanim samochodem terenowym? Nie! Podstawowy Duster kosztuje 39 900 zł a podstawowy model Trax-a 59 990 zł. Za wersję 4×4 przyjdzie nam jednak zapłacić aż 82 990 zł. Podaje ceny katalogowe… być może promocje będą duże.

Terenowy? Nie!

Prześwit Traxa w wersji z napędem na wszystkie koła wynosi 168 mm. Dużo? Niezbyt. Duster ma 210 mm…

Przestronny? Nie!

Na tylnych siedzeniach nie ma zbyt wiele miejsca, jeśli szukamy przestronnego samochodu, wygodnego dla 4 osób zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Cruze.

Ładnie się prezentuje…

Temu zaprzeczyć nie można! Trax wygląda naprawdę ciekawie, nowocześnie i luksusowo.

Bogato wyposażony?

Myślałem, że będzie klimatyzacja w standardzie. Okazuje się, że nie. Trzeba za nią dopłacić w podstawowej wersji LT 3 990 zł. Nie podoba mi się. Kosztujący 71 000 zł w cenniku podstawowy Nissan Juke klimatyzację posiada… co prawda Nissan jest droższy, ale wydawać by się mogło że tu również więcej „płaci się za markę”.
Na plus: jest za to system kontroli ciśnienia w ogumieniu, 6 poduszek powietrznych i wygodna regulacja fotela kierowcy.

Dla kogo?

Sądzę, że ten samochód wybiorą przede wszystkim kobiety. Jest naprawdę bardzo ładny, wygodnie się wsiada, jest krótki idealny do miasta.

Silniki

Dość paliwożerne podstawowe 1.6 nie zapewnia dobrej dynamiki.
1.4 Turbo – warty polecenia1.7 Diesel – ekonomia i osiągi na dobrym poziomie, niestety tylko przy manualnej skrzyni biegów, automat psuje jego dobre walory

 

3 thoughts on “Chevrolet Trax”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *