Używany 9 latek za gotówkę? NIE! 11 latek? TAK

Kupując używany samochód za gotówkę, który ma około 10 lat warto odrzucić… samochody młodsze. W tej samej cenie, w lepszym stanie mogą być pojazdy starsze niż 10 lat: 11, 12 letnie niż 8, 9 letnie auta. Dlaczego?

Na rynku samochodów używanych działa niewidzialna ręka rynku lub jak kto woli bezwzględne prawa podaży i popytu. O co chodzi w przypadku magicznej liczby 10 lat? Nie tylko o psychologiczną barierę! A więc o co?

Istnieje dość spora grupa kupujących samochody używane, która kupuje samochód na kredyt. Samochód w kredycie musi być ubezpieczony. Ubezpieczenie AC jest jednak możliwe tylko dla samochodu 10 letniego lub młodszego.

Ubezpieczyciele nie chcą ubezpieczać samochodów starszych. Dlaczego? W starszym wieku samochody mogą być już w bardzo różnym stanie. Mimo że luksusowe auto 10 letnie potrafi kosztować nawet 80 000 pln ubezpieczyciel nie wie czy ma do czynienia z autem wartym 80 000 czy 40 000, albo – w przypadku bardziej popularnych aut klasy średniej: samochodem za 15 000 pln czy samochodem z wielkim przebiegiem, skorodowanym wartym max. 8 000 pln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *