Tani samochód czyli jaki?

Wiele osób w Polsce szuka tzw. taniego auta. Niektórych przymusza do tego sytuacja finansowa (brak dochodów), inni chcą zaoszczędzić na samochodzie kosztem odłożenia większej ilości pieniędzy na inny cel, inni jeszcze wykorzystują samochodu przede wszystkim na dojazdy do pracy i samochód jest dla nich kosztem, który należy możliwie zmniejszyć – zabiera im część pensji.

Jaki samochód będzie tani?

  • tani w zakupie (nie zawsze jednak najtańszy w zakupie będzie sumarycznie najtańszy – zazwyczaj nie, zazwyczaj musimy znaleźć złoty środek)
  • tani w eksploatacji (przeczytaj: jaki samochód będzie tani w utrzymaniu)
  • niekosztujący dużo nerwów: jeżdżenie po mechanikach, usterki, samodzielne diagnozy, również kosztują a czas poświęcony na nie można wykorzystać na zarobienie pieniędzy

Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi jakie auto będzie tanie. Jeśli posiadamy już samochód często najtaniej będzie nie zamieniać go na inny tylko używać jeszcze przez kilka lat. Czasami jednak sprzedaż samochodu i zamiana go nawet na droższy (ale nowszy i tańszy w eksploatacji) okaże się pozytywnie wpływającą na nasze finanse.

3 thoughts on “Tani samochód czyli jaki?”

    1. Albea dla 4 osób, mała rodzina będzie ok. Ale jak jeździsz sam to kup coś mniejszego – wyjdzie taniej z czasem choć Albea jest tańsza w zakupie niż wiele mniejszych samochodów bo jest nadpodaż na rynku tego modelu (dużo osób kupiło nowe w salonach w PL w teraz sprzedaje bo wymienia na nowsze modele które wyglądają całkiem inaczej niż te stare).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *