Renault Fluence

Fluence to kompaktowy sedan, bliźniaczy technicznie do Megane III – w którym brakuje modelu sedan, Fluence uzupełnia więc ofertę Megane III o model sedan.

Renault Fluence powstał przy współpracy Renault i Samsung Motors – południowokoreańskiej firmy produkującej samochody. Pojazd jest również sprzedawany pod nazwą Renault Samsung SM3.

Fluence produkowany jest od 2009 roku. Produkcja odbywa się w Turcji, gdzie również częściowo produkowany jest Megane III.

Silniki

Samochód wyposażony może być w jeden z dwóch benzynowych silników: 1.6 16v oraz 2.0 16v lub w sztandarowego diesla koncernu Renault: 1.5 dCi w tym przypadku w dwóch wersjach 86 KM oraz 106 KM.

Pojazd posiada bardzo duży bagażnik o pojemności 530 litrów.

3 thoughts on “Renault Fluence”

  1. Fluence bardzo ładne auto. Dużo miejsca z przodu. Bogate wyposażenie… znajomy ma nawet tempomat. Bardzo fajny samochód dla rodziny.

  2. Mojej dziewczynie ten samochód się bardzo podoba a mi ten samochód bardzo przypomina Renault Thalie.

  3. Do czego to doszło, żeby Koreańczycy robili francuskie samochody??? Do nie dawna Hyundai Pony jak stanął obok Renault to wyglądał jak pojazd z poprzedniej epoki. Teraz Kia / Hyundai robi lepsze samochody niż Renault bo mniej się psuje elektronika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *