Czym usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby?

Usunięcie naklejki rejestracyjnej z szyby bywa zazwyczaj dużym kłopotem po wymianie tablic rejestracyjnych. Najskuteczniej usunąć naklejkę w dwóch etapach:

– zerwać jej tylną folię która odchodzi w całości
– klej i jej środek zmyć zmywaczem do paznokci, najlepiej takim który zawiera aceton. Od pewnego czasu większość zmywaczy do paznokci nie zawierają tego składnika (pisze na nich aceton free) działają trochę słabiej na naklejki ale też większość się nadaje

Pierwsza część przebiega zazwyczaj bezproblemowo. Z druga… jest zazwyczaj spory problem. Nie jest przesadą powiedzenie że powinniśmy na to zarezerwować około 1h razem z dokładnym oczyszczeniem szyby przed naklejeniem starej nalepki.

Inne środki typu spirytus, benzynę ekstrakcyjną możemy sobie odpuścić – dają niewiele. Nie jesteśmy również zwolennikami czyszczenia czegokolwiek z szyb żyletką, chyba że mamy stary samochód który nigdy nie miał wymienianej szyby i pełno ma małych rysek – kilku więcej nikt nie zauważy 😉

Bardzo pomaga w usuwaniu naklejki lekko podgrzanie szyby, najlepiej robić to na słońcu, gdy cały samochód nagrzał się mocno. Można też spróbować położyć nasączone ręczniki papierowe ciepłą wodą na naklejkę.

Nie wolno szyby traktować wrzątkiem! Może to spowodować jej pęknięcie i wraz z naklejką usuniemy całą szybę.

W najgorszej sytuacji są użytkownicy samochodów którzy muszą zmieniać te naklejki zimą – może to kolejny powód dla którego nie warto kupować samochodu zimą? Jeśli jednak musimy wymienić taką naklejkę zimą nie próbujmy podgrzewać szyby jakimiś zewnętrznymi źródłami ciepła, najlepiej postawić na kilkadziesiąt minut samochód z załączonym nawiewem na przednią szybę – lub najlepiej z włączonym podgrzewaniem przedniej szyby.

Jak nakleić nową naklejkę?

Nową naklejkę naklejamy razem z papierową obwódką, nie próbujmy tego rozdzielać przed naklejeniem – może się krzywo nakleić. Naklejmy całą naklejkę wraz z obwódką – oczywiście zrywając wcześniej jej tył – a potem z łatwością usuniemy obwódkę.

7 thoughts on “Czym usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby?”

    1. suszarka ok ale nie lac nigdy woda z czajnika!!! bo szyba strzeli i co prawda naklejki nie bedzie ale bedzie wiekszy problem!!!

  1. Tyle szukałam w necie jak „jak usunąc naklejke rejestracyjna z szyby” bo mój mąż oczywiście powiedział, że się nie da… więc zostawił to mi. On próbował robić to benzyną ekstrakcyjną. No i właśnie pozbyłam się starej nalepki z szyby dzięki Wam w 15 minut 🙂

  2. Sama naklejka rzeczywiście jakoś idzie zmywaczem z acetonem za 1,50 pln ale pozostaje niebieski prostokąt z napisem PL, który już bardzo trudno usunąć… widziałem ludzi, którzy zaklejali ten trójkąt po prostu nową naklejką co dla mnie jest partactwem. Ja zdrapałem go paznokciami 🙂

  3. Hej! A ja użyłem czegoś takiego jak Odklejka i zeszło świetnie. Nie spodziewałem się, ale naprawdę polecam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *