Dacia Duster 1.5 dCi

1.5 dCi to chyba najlepszy wybór, jeśli chodzi o silnik w modelu Duster. Silnik zapewnia średnio 2-3 litry niższe spalanie niż silnik benzynowy 1.6, który również występuje w Dacii Duster a osiągi wcale nie są gorsze.

Dla pragnących większej mocy do Dustera 1.5 dCi możemy założyć box tuningowy zwiększający moc silnika.

Duster z silnikiem 1.5 dCi wystepuje w trzech wersjach:

  • 90 KM
  • 107 KM – z napędem na przednią oś
  • 109 KM – z napędem 4×4

dwie mocniejsze wersje są wyposażone w 6-cio biegową skrzynie biegów.

Silnik 90 KM wydaje się trochę zbyt słaby do Dustera ważącego około 1200 kg. Dużo lepszym rozwiązaniem jest mocniejszy silnik 1.5 dCi. Spalanie wersji słabszej i mocniejszej jest praktycznie takie samo. Wyższe natomiast spalanie mają wersje 4×4 – spowodowane jest to dodatkowym oporem w napędzie. Wersje 4×4 mają również gorsze osiągi.

8 thoughts on “Dacia Duster 1.5 dCi”

  1. Czytam, czytam i myślę bo Duster podobał mi się od samej premiery. Rewolucyjne auto. Wszystkie te Dacie to były takie tanie auta dla biedoty… Duster to naprawdę fajny samochód rzekłbym najfajniejszy mały SUV z gamy Renault / Nissan / Dacia.
    Duster z jedynym słusznym dCi – bo kto dziś kupuje benzynę do nowego samochodu? to najlepszy wybór auta w cenie do około 50 000 zł.

    1. mam dokładnie odwrotne zdanie. To Nissan Juke to największe brzydactwo!!! Do tego w wersjach silnikowych dla normalnych ludzi – 1.6 benzyna i dCi nie posiada napędu 4×4! Duster przynajmniej ma i wygląda bardzo ładnie. U mnie to lider w tej klasie choć marka teoretycznie najgorsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *