Citroen Berlingo

Berlingo to produkowany od 1996 roku mały samochód osobowo-dostawczy. Berlingo zastąpił starego Citroena C15. Samochód posiada 5 miejsc i można go łatwo przekształcić w samochód dostawczy zostawiając jedynie 2 miejsca.Berlingo doczekał się dwóch generacji. A pierwsza generacja w 2002 przeszła gruntowny facelifting.

  • 1 generacja była produkowana od 1996 do 2010
  • 2 generacja od 2008

Berlingo, zarówno I jak i II gen. był „spokrewniony” technologicznie z samochodami Peugeot Partner oraz Renault Kangoo.

Berlingo I – uwaga na tylną belkę!

Czy warto kupić używane Berlingo? Kupując Berlingo pierwszej generacji warto zwrócić uwagę na tylną belkę. Wadliwie rozwiązana belka tylna, psuje się prowadząc do kosztownej naprawy. Ten sam problem występuje w Peugeot Partner. Koszt nowej belki to ponad 2000 zł. Na szczęście belkę da się zregenerować. Trwałość belki po fachowej regeneracji jest prawie tak wysoka jak nowej belki.

 

3 thoughts on “Citroen Berlingo”

  1. Posiadam niewielką firmę – sklep internetowy – i mam dwójkę małych dzieci. Niedawno wziąłem w leasing Berlingo Selection HDI 90KM. Przy racie miesięcznej 1100 netto samochód nie ma sobie równych. Jest wygodny, mogę nim przewieźć dużo towaru i byłem z dzieciakami nad morzem w Chorwacji, zapakowaliśmy nawet rowery na bagażniku na haku a w bagażniku w środku zmieściła się lodówka z wędlinami z Polski. Na miejscu Renatka – moja żona – nie kupiła żadnego mięsa – wszystko przywieźliśmy sobie w z Polski. W restauracji nie byliśmy ani razu. Berlingo jest idealne dla firmy i do rodziny.

  2. Mi tylna belka padła dopiero po 6-cio latach użytkowania Berlingo, wystarczyła taka tańsza, mniej kompletna regeneracja za którą firma wzięła 900 zł wraz z wymianą.
    Poza tym samochód się nie psuł. Również po tym przebiegu zrobiłem hamulce i zmieniłem, czysto profilaktycznie olej w skrzyni biegów, żadnych dolegliwości nie było.
    Oprócz wymiany oleju, żarówek 🙂 i myjni żadnych wydatków związanych z eksploatacją mojego Berlingo nie poniosłem. Jestem zadowolony dlatego kupiłem niedawno nowe Berlingo, ale mam go dopiero pół roku więc nie wypowiem się na temat awaryjności nowego modelu.

  3. My mieliśmy berlingo, służył nam od 2005 do teraz. Świetne auto, bardzo pojemne:) Raz ktoś chciał nam go ukraść i założyliśmy monitoring gps firmy PetSoft z Gdańska. Mając taki samochód i gps z lokalizatorem można jechać wszędzie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *