Chevrolet Epica

Epica to komfortowy sedan klasy średniej produkowany przez koncern GM w latach 2006 – 2011 w Korei Południowej. Czterodrzwiowe, eleganckie nadwozie o długości ponad 4,8 m sprawia wrażenie samochodu luksusowego.

Epica była pierwszym tak dużym samochodem General Motors – w roku 2006 kiedy weszła do sprzedaży Vectra C z którą jest spokrewniona Epica była znacznie krótsza. Dopiero następca Vectry, Insignia jest pod względem wymiarów podobna do największego produkowanego w tym czasie Chevroleta. Samochód posiada bardzo komfortowo zestrojone zawieszenie i bardzo dużo miejsca w środku. Auto jest zdecydowanie bardziej nastawione na komfort niż na sport. Miękkie zawieszenie sprawia że szybka jazda w zakrętach może okazać się niebezpieczna, jednak wybieranie nierówności gwarantuje wysoki komfort jazdy.

Następca Daewoo Leganza?

Samochód przez wielu jest nazywany poprzednikiem Leganzy. Nie jest to jednak do końca prawda. Wszak Leganzę zastąpił model Daewoo Magnus a Magnusa zastąpił Chevrolet Epica – między Leganzą a tym samochodem jest więc jeszcze jedna generacja.

Bogate wyposażenie

Epica wyróżnia się bogatym wyposażeniem. Mimo że Chevrolet jest marką budżetowa starał się do swoich aut wstawić wszystko co najlepsze. Wersje LT oferuje takie „bajery” jak skórzane fotele z podgrzewaniem, fotel kierowcy elektrycznie sterowany, tempomat, komputer pokładowy i automatyczną klimatyzację.

Ekonomiczna alternatywa

Opisywany model Chevroleta można nabyć na rynku samochodów używanych jako 5-cio letnie auto w cenie już poniżej 30 000 zł. To bardzo atrakcyjna cena jak za samochód klasy średniej oferujący tak wiele.

 

2 thoughts on “Chevrolet Epica”

  1. największy atut tego samochodu to 6 cylindrowa rzędówka benzynowa, nie ma mocy – bo i pojemność nie duża, ale kultura pracy i wchodzenie na obroty godne podziwu – jak w BMW :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *