Ile średnio benzyny przy lpg trzeba?

Wysokie ceny benzyny zachęcają użytkowników samochodów do zakładania instalacji LPG w samochodach. Wiele osób jednak zastanawia się ile średnio trzeba tankować benzyny podczas jazdy na LPG i czy nie stanie się tak że jeżdżąc na krótkich odcinkach będziemy i tak sporo płacić za benzynę, która obecnie jest po ponad 5 zł?

Opel Corsa 2006 1.4i 90KM użytkowany w mieście
Pani Marta ma Opla Corse i jeździ po 7 KM w Krakowskich korkach do pracy w jedną stronę. Przed przerobieniem na gaz samochód palił 9 litrów benzyny w zimie i około 8,5 litra w lecie. Teraz po przerobieniu na sekwencyjną instalację LPG samochód pali 10,30 litrów LPG – w zimie i lecie tyle samo ale w zimie spala dodatkowo około 0,3 litra benzyny a latem 0,15 litra benzyny. Teraz przy wysokich cenach benzyny musi więc do tankować za 50 zł benzyny (10 litrów) raz na 660 km.
Oczywiście jeżdżąc w trasie ilość spalonej benzyny jest praktycznie żadna.

5 thoughts on “Ile średnio benzyny przy lpg trzeba?”

  1. Przy lepszym reduktorze i wtryskiwaczach można zejść niżej z temperaturą przełączania, przy najtańszych częściach nawet temperatura przełączania 40 st czasami nie wystarcza by nie było szarpania i rozwalania mapy benzyny. Dlatego lepiej zainwestować w lepsze wtryskiwacze i reduktor.

  2. Gaz wychodzi niby tanio ale co tanio to drogo – potem przeglądy, serwisy i remonty auta wychodzą często duuuużo drożej.

  3. Wiadomo że wszystko zależy od czynników, ale podobno instalacje wtrysku fazy ciekłej palą naprawdę mało benzyny, czy ktoś wie przy jakiej temperaturze można tam przełączać na gaz?

  4. u mnie na każde 8 litrów gazu schodzi dokładnie 1,5 litra benzyny – jazda miejska warszawa, hyundai i20

  5. U mnie wychodzi to mniej wiecej tak: miesiecznie na gaz wydaje 250 zl i na benzyne 50 zl. Moj samochod pali 10 litrow LPG, ja traktuje to tak jakby palil nie 10 litrow LPG a 12 litrow LPG czyli przy obecnych cenach az 26 zl / 100 km i tankowanie 2 razy czesciej niz w dieslu. Gdybym mial diesla palacego srednio 5,5 wyszloby na to samo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *