Toyota Prius II

Prius 2-giej generacji to pierwszy samochód hybrydowy, który jest wymiarami i funkcjonalnością podobny do zwykłego samochodu i odniósł duży sukces handlowy. Toyota Prius II sprzedano na świecie w ilości 1,5 miliona egzemplarzy!

1 na 4000 europejczyków ma Prius-a!!

W Europie sprzedano 167 000 sztuk tego hybrydowego samochodu. Biorąc pod uwagę ludność Europy oznacza to że średnio co 4000-tysięczny europejczyk nabył ten samochód. W średniej wielkości, 100 tysięcznym mieście mamy więc średnio 25 Toyot Prius. Biorąc pod uwagę tempo sprowadzania samochodów z zagranicy do Polski możemy być niedługo świadkiem również znacznego importu Priusa II do Polski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samochody hybrydowe, Toyota i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Toyota Prius II

  1. fajfus pisze:

    Toyota jest w czołówce najczęściej sprzedawanych nowych aut za rok 2012. Dwa jej modele są na 1 i 3 miejscu (Auris i Yaris).

  2. Maju pisze:

    Z tymi samochodami hybrydowymi jest jak w domami energooszczednymi. Wszyscy sie zachwycaja jak malo zuzywaja paliwa (w domu na ogrzewanie). Niestety proste mnozenie i wychodzi ze to sie wcale nie oplaca. Bo koszty inwestycyjne sa takie, ze nigdy sie nie zwroca…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *