Maxi skuter alternatywą dla samochodu?

W zatłoczonym mieście bardzo dobrą alternatywą dla samochodu może okazać się skuter. Skuter kojarzy się nam z pierdzącym głośnym pojazdem który rusza spod świateł dość powoli robiąc przy tym dużo hałasu a poza miastem lub na drogach po których samochody jadą więcej niż 50 km/h (czyli większości dróg w mieście) barykadującym samochody.
Jazda 50 km/h na godzinę nie jest tak naprawdę ani bezpieczna ani przyjemna. Dużo aut będzie wyprzedzać skuter by jechać choćby 55 km/h, nie mówić już o jeździe choć raz za czas za miastem gdzie prędkość 80 km/h jest niczym jednak nie do ociągnięcia dla małych skuterów zarejestrowanych jako motorowery. Jeśli nie odpowiada nam to wszystko a dodatkowo chcemy większy pojazd niż skuter rozwożący pizze polecam tzw. maxi skuter.

Maxiskutery posiadają wygodne siedzenie, często także dla dwóch osób, czasami pasażer ma nawet dość wygodne oparcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Maxi skuter alternatywą dla samochodu?

  1. Faster pisze:

    A moim zdaniem jaki by ten maxi skuter nie był nawet 650 ccm to nie dorówna moto. Mocny motocykl łatwo schodzi w okolice 3 sekund do 100 km/h o to chodzi w motorach a taki skuterek na automacie ile ma do 100 km/h? 5 sekund mają już najszybsze skutery które palą jak samochody a te co palą jeszcze rozsądnie jak na taki sprzęt mają około 10 sekund do paki albo więcej.

  2. Darek pisze:

    Muszę powiedzieć że i ja teraz myślę od tego roku wykorzystać jakiś motor lub maxiskuter w swoim biznesie jako PH. Niestety pali jest drogie, miałem kupić jakieś nowe kombi… ale wiecie co się teraz porobiło z autami z kratką nie odliczę już VAT od całości tylko 60% no i VAT od paliwa też nie odliczę. Dlatego w tym coraz bardziej udręczonym podatkami krajem skuterek staje się coraz lepszą alternatywą – niestety 🙁 Ciężkie czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *