Lancia Ypsilon II

Lancia Ypsilon 2-giej generacji produkowana od 2011 to pojazd zbudowany na platformie Fiat Mini (tej samej na której jest zbudowany Fiat 500 oraz Ford Ka). Samochód w Irlandii i Wielkiej Brytanii sprzedawany jest jako Chrysler Ypsilon.

Podstawowa wersja Ypsilona to silnik 1.2 (1242 ccm3) z dwa zaworami na cylinder – 69 KM – nie gwarantuje pojazdowi ani dobrych osiągów ani bardzo niskiego spalania. Dużo ciekawszy jest silnik 0.9 Twin Air który osiąga moc 85 KM a jego spalanie jest niewiele wyższe niż silnika 1.3 16v Multijet 95 KM. Najlepsze osiągi oferuje jednak ten ostatni, jego trwałość również powinna być większa niż turbodoładowanego benzynowca.

Lancia – jak przystało na tę włoską markę – posiada bardzo ładne wykończenie, wszystkie materiały użyte we wnętrzu są dobrej jakości. Mimo że siedzimy w samochodzie małym patrząc np. na boczki drzwi myślimy że jesteśmy w limuzynie.

Niestety najtańsza wersja Silver mimo że nie kosztuje mało jak na tak mały samochód – prawie 45 000 zł – jest słabo wyposażona. Brakuje klimatyzacji w standardzie, bocznych poduszek powietrznych czy świateł przeciwmgielnych. Oczywiście droższe wersje oferują wszystkie te dodatki co jednak podwyższa cenę pojazdu i czyni go jeszcze bardziej luksusowym…

4 thoughts on “Lancia Ypsilon II”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *