Jaguar X-Type

Premiera X-Type miała miejsce w 2001 roku. Samochód tył kontrowersyjnym produktem Jaguara, fani tej marki nie uważali go za prawdziwego Jaguara gdyż auto jest przednionapędowe i posiada silniki diesla, które nie pasują do limuzyny tej marki. Producent również oferował wersję kombi co już bardzo jednoznacznie przekreślało to auto jako super luksusową limuzynę. Trzeba jednak pamiętać że w życiu często idzie się na kompromisy… tak samo jest w świecie samochodów. Tym razem kompromis opłacał się Jaguarowi. Dzięki temu modelowi ASO Jaguara zaczęło sprzedawać samochody nowe – wcześnie raczej tylko używane. Pojazd niewątpliwe ma coś w sobie z prawdziwego Jaguara – wygląda bardzo elegancko, w środku użyto dobrych materiałów wykończeniowych, prowadzi się bardzo dobrze, a przy tym jego cena nie odbiegała znacząco od cen innych aut klasy średniej. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem Jaguar ten powstał we współpracy z Fordem.

Czy warto kupić Jaguara x-type?

Jaguar X-Type z początku produkcji kosztuje zazwyczaj trochę poniżej 20 000 zł (dane na koniec 2011 roku). Pojazd oferuje bardzo wiele:

  • nowoczesny wygląd
  • prestiż
  • wygodę
  • mocne silniki
  • ekonomiczność

3 thoughts on “Jaguar X-Type”

  1. X-Type bardzo dobre auto ale pewnie rdza go już bierze bo ani Jaguar ani Ford nie słyneli z dobrej blachy. Wiem co mówię: 10 lat prowadzę warsztat lakierniczy i Fordy robię codzinnie a nie jednego Jaguara wyglądającego pięknie łatałem jak Poloneza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *