Czy gaz niszczy silnik?

Czy gaz wpływa negatywnie na trwałość silnika? Na to pytanie znamy wiele odpowiedzi… sceptycy LPG są przekonani, że gaz niszczy silnik, zwolennicy mówią coś całkowicie przeciwnego.

Na stronie WWW jednego z najlepszych instalatorów LPG w Polsce pojawił się obszerny artykuł „Czy gaz niszczy silnik?” w którym autor po kolei wyjaśnił dlaczego i czy LPG niszczy jednostkę napędową. Czytając ten artykuł nie można powiedzieć  że autor – mimo że jest instalatorem LPG – jest zaślepiony na montowanie LPG i nie zna jego wad.

LINK DO ARTYKUŁU

4 thoughts on “Czy gaz niszczy silnik?”

 1. powiem z mojego doswiadczenia:

  Fiat Punto 1.2 80 KM – 80 000 km na gazie
  Peuegot 207 1.4 – 45 000 km na gazie

  i zadnego remontu glowicy ani nic podobnego!

  1. To są małe przebiegi. U mnie w VW T4 2.5 benzyna na gazie 220 000 km z tego 170 000 km z przyczepa…
   Aha, mimo ze „silnik niewymajacy” to wtryskiwacze Matrix regenerowane kilka razy. Wtryskiwacze to najwazniejszy element. Wazniejszy niz reduktor.

 2. Instalacja gazowa nie jest postrzegana dziś już jako wyposażenie tanich samochodów, instalacje LPG spotykamy dziś nawet w drogich samochodach. Warto zakładać LPG jeśli ma się zamiar zrobić minimum 50 tysięcy samochodem nieważne czy nowym z salonu czy auto ma 20 lat warto założyć gaz.

  1. W starych samochodach gaz opłaca się zakładać tylko po spełnieniu dwóch warunków:

   1) Rdza nie przeżera go do tego stopnia, że zjedzone jest podwozie i samochód nie długo pójdzie na złom
   2) Mechanicznie silnik jest w dobrym stanie, ładnie pracuje, nie kopci, pali bez problemu, nie trzęsie na wolnych obrotach.

   W przeciwnym razie bez spełniania ptk 2. żaden mający honor gazownik nie podejmie się gazowania takiego auta a partacz zrobi 2 razy więcej lewego powietrza niż było, 3 razy gorsze spaliny niż były przed zagazowaniem i 4 razy bardziej będzie trzepać silnikiem co uczyni z tego auta samochód niesprzedawany, „zajechany przez gaz”. Choćby samochód ten na gazie miał zrobione 500 km to tak będzie postrzegany przez 99% kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *