Jakie auto do 20 tyś zł?

Do 20 000 zł nie kupimy żadnego nowego samochodu na polskim rynku, pozostają więc samochody używane. Gama różnych marek i modeli które możemy zakupić w tej cenie jest naprawdę szeroka, należy jednak pamiętać że zazwyczaj zakup auta lepszej marki i większego oznacza zakup auta z większym przebiegiem i starszego co zazwyczaj również oznacza wzrost serwisowania takiego samochodu.

Auto na co dzień, do jazdy.

Jeśli nie posiadamy jakiś szczególnych wymagań dotyczących samochodu a chcemy żeby po prostu on jeździł i był możliwe bezawaryjny powinny nas zainteresować małe młode auta takie jak np. Peugeot 107, 207 czy Toyota Yaris. Zwłaszcza ta ostatnia słynie z niezawodności, trwałości i braku kosztownych napraw. Ciekawą alternatywą jest także Citroen C3.

Samochód rodzinny

Jeśli potrzebujemy auta większego, rodzinnego w tej cenie możemy kupić „świeżego” Forda Focusa czyli Focus-a II (druga generacja) czy bardzo nowocześnie wyglądającego Opla Astrę III. Skoro doszliśmy do samochodów niemieckich w tej cenie możemy także utrafić ikonę niemieckiego kompaktu VW Golfa V z 2003 roku. Jeśli jesteśmy przy samochodach niemieckich szczególnie polecanym w segmencie cenowym są modele BMW E46 oraz BMW E39. Kupując zwłaszcza to ostatnie możemy liczyć na kawałek trwałego samochodu który pojeździ jeszcze dobre parę lat. Trzeba jednak pamiętać że w samochodzie z dużym silnikiem benzynowym w wielu przypadkach aby koszty eksploatacji w ciągu 3 lat nie przekroczyły jego wartości rozsądną inwestycją okazuje się montaż instalacji gazowej. Montaż LPG nie jest tani, z reguły jest to koszt około 4000 zł a zakup auta ze sprawnie działającym „gazem” i bez tragicznie wysokiego przebiegu jest bardzo trudny. Należy wziąć to pod uwagę.

3 thoughts on “Jakie auto do 20 tyś zł?”

  1. No tak, drogie auto w eksploatacji a potem lpg. Gratuluję wiejskiego podejścia. Jak was nie stać na benzyne to kupcie sobie rower (sory, porządny rower też sporo kosztuje)

  2. idealna będzie Skoda Fabia – niemiecka technika i czeska cena – wiem bo mam i cenie to auto, najlepszy wybór do 20 000 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *