BMW ActiveHybrid 3

Niestety nie każdego stać by kupić nowe Bugatti czy Porsche Panamera. Wiele ludzi, z powodu skąpstwa lub biedy musi odjechać z salonu nowym autem gorszej marki. Dla tych, którzy nie mają nawet 300000 zł na nową serię 7 czy dobrze wyposażoną serię 5, lub wrodzone skąpstwo nie pozwala jeździć samochodem, który spala więcej niż 6 litrów na 100 km BMW przygotowało ActiveHybrid 3.

Kosztujący zaledwie niecałe 250000 zł samochód, okazuje się nie tylko tani w zakupie ale również w dalszej eksploatacji. Mizerne osiągi i konieczność wczesnego planowania każdego wyprzedzania opłacają się. Wg danych technicznych ten samochód zużywa średnio jedynie 5,9 litra na 100 km.

Co prawda po przesiadce, z jakże popularnego w naszym kraju, Bugatti Veyrona odczujemy brak mocy tego pojazdu, jednak niskie spalanie wynagradza nawet mozolnie rozpędzające się ActiveHybrid, które dopiero po 5,3 sekundy rozpędza się do 100 km/h. Czegóż więcej jednak można się spodziewać po zaledwie 354 konnym silniku. Jadąc niemiecką autostradą również musimy przyzwyczaić się do jazdy skrajnym prawym pasem, bądź też obserwować w lusterku czy ktoś nas niedognania. Wszak ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna do zaledwie 250 km/h pozwala jedynie na powolne przemieszczanie się. Zapewne niezabranie amatorów tuningu, którzy zajmą chętnie tę blokadę. Nie spodziewajmy się jednak, że dogonimy tym samochodem sąsiada, który ma Bugatti Veyrona, osiągniecie 270 km/h będzie sukcesem.

Czy warto kupić taki samochód? Jeśli szukamy taniego, oszczędnego BMW z pewnością warto.

One thought on “BMW ActiveHybrid 3”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *