Kombi czy sedan

W samochodach klasy średniej nadwozia typu sedan (zwany również limuzyną) i kombi są najpopularniejszymi i zawsze były rodzajami spotykanych nadwozi. Kiedyś zdecydowanie dominowały sedany. Kilka firm postanowiło jednak produkować kombi klasy średniej i tak rozpoczęła się moda na kombi. Moda ta trwa do dziś i dziś spotkamy się w kombi nie tylko w klasie średniej ale również wśród aut klas popularnych. Czego przykładem są takie auta jak Dacia Logan MCV (samochód kombi klasy B), Hyundai i30 wagon (kombi klasy kompaktowej: „C”). Który z tych typów nadwozia będzie lepiej nadawał się dla Ciebie? Pomożemy podjąć Ci tę decyzję!

    1. Majsterkowicze, działkowicze, budujący własne domy albo wykańczający mieszkania: kombi

Jeśli jesteś jednym z nich wybierz samochód w nadwoziu kombi. Miej jednak na uwadze, że samochodem typu kombi… tak naprawdę nie przewieziesz aż tak strasznie dużo. Transport takich „przesyłek” jak np. drzwi (długich ale niskich) równie dobrze przebiegnie przy pomocy sedana z niskim progiem załadunku. Transport takich przesyłek jak bojler 300 litrowy i tak w większości kombi się nie powiedzie z uwagi na niewielką wysokość (zazwyczaj w okolicach 70 cm).

  1. 2. Kombi więcej spali: nie wozisz nic, nie kupuj kombi

Samochody w nadwoziu kombi z reguły zużywają więcej paliwa niż ich sedanowe odpowiedniki. Dlatego jeśli najczęściej jeździsz sam a jedynie raz w roku przewozisz przysłowiowe meble… daj lepiej zarobić firmie transportowej. W ogólnym rozrachunku wyjdziesz na tym na plusie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *