Audi A1

Produkowane od 2010 roku A1 to najmniejszy model, należący do klasy B, tego producenta. Auto zbudowane jest na płycie podłogowej PQ25 – na tej samej, na której jest zbudowany Volkswagenen Polo V oraz Seat Ibiza IV.

A1 oferowane jest zarówno w wersji 3 i 5-cio drzwiowej. Obydwie wersje posiadają 4 miejsca. Samochód występuje zarówno z napędem na jedną oś, oraz – jak przystało na prawdziwe Audi – z napędem quattro.

Samochód zdecydowanie należy do klasy premium, choć jest małym samochodem jest w nim dużo ekstrawagancji. Podstawowa wersja posiada nowoczesny turbodoładowany silnik 1.2 TSI o mocy 86 KM z funkcją Start-Stop.

Dobrej jakości materiały wykończeniowe, nowoczesne silniki i solidność to główne zalety najmniejszego Audi. Samochód należy do wąskiego grona rynku – jest mały, ale także luksusowy – jedynie takie auta jak np. BMW Mini czy Alfa Romeo MiTo.

2 thoughts on “Audi A1”

  1. Posiadam Audi A1 z silnikiem A1 1.6TDI. Koszty eksploatacji tego auta są bardzo niskie. Zużycie paliwa poniżej 4 litry ON na 100 km. Co prawda leasing spłacam ale i tak wychodzi mnie miesięcznie taniej niż stare Audi A4, które miałem do tej pory i ciągle się w nim coś psuło. A komfort podobny z tym że nowe A1 prowadzi się zdecydowanie bardziej precyzyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *